Siūlių Sandarinimas

Injektavimo žarnos (Technologinių siūlių sandarinimas)

Injektavimo žarnos montuojamos į betonavimo nutraukimo, pvz. sienos /grindų sujungimai, darbines siūles, vietas, dar prieš liejant betono konstrukcijas. Kalbama apie įvairių rūšių, dažniausiai perforuotas arba įpjautas žarnas per kurias, jau sutvirtėjus betono konstrukcijoms bus tikslingai paduodama injektavimo medžiaga, kad uždaryti visus nesandarumus. Injektavimo žarnos yra alternatyva darbiniu siūlių juostoms, besiplečiančioms juostoms ar siūlių skardoms ir gali priklausomai nuo statybų rūšies bei panaudotos injektavimo medžiagos būti naudojamos kelis kartus.

Injektavimo medžiagos naudojamos injektavimo žarnoms užpildyti:

   Vieno ar dviejų komponentu poliuretano ar epoksido dervos –paprasčiausiai įšvirkščiamos po spaudimu.

   Akrilato geliai arba cemento klijai/suspensijos- daugkartinis injektavimas išplaunant iš injektavimo žarnų prieš tai panaudotas medžiagas.       

   Montavimas vykdomas panaudojus įvairius tvirtinimo prie betono  būdus, kaip pavyzdžiui montažinis tinkliukas, kalami laikikliai ar kiti atskirų gamintojų rekomenduojami būdai. Taisyklingai pritvirtinus injektavimo žarnas jų galai paliekami laisvi ir iškišami pro klojinius.

   Žarnų galai, vėlgi priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų, surenkami į taip vadinamas surinkimo dėžes arba „ Duoboxsus“ , kad atlikus betonavimo darbus priėjimas prie injektavimo žarnų galų bei vėlesnis injektavimas būtų kiek galima paprastesnis. Šiuolaikinės injektavimo žarnų galų surinkimo dėžės sutaupo daug laiko reikalingo žarnų galams surinkti, bei optiškai gerai atrodo kas gali būti aktualu esant matomoms betono konstrukcijoms.

Temperatūrinių bei deformacinių siūlių injektavimas

Temperatūrinių bei deformacinių siūlių sandarinimas tai viena iš sunkesnių injektavimo užduočių, kadangi siūlių įrengimas, nesilaikant reikalavimų, gali iššaukti ilgalaikes problemas. Šioje vietoje teisingas siūlių įrengimas reikalauja atitinkamų žinių, medžiagų pažinimo bei patyrimo. Iš principo šios siūlės gali būti sėkmingai užsandarinamos injektuojant, jei pasiseka sėkmingai suinjektuoti siūlių juostas kurios dėl montavimo ypatumų susideda nelygiai o tam tikra kreive. Pvz. deformacinės siūlės metro, požeminiuose tuneliuose, kanaluose, požeminiuose garažuose.