+370 37 361214

+370 699 17462

Siūlių sandarinimas

Injektavimo žarnos (technologinių siūlių sandarinimas)

Injektavimo žarnos montuojamos dar prieš liejant betono konstrukcijas į betonavimo nutraukimo (pvz., sienos ar grindų sujungimuose) technologines (darbines) siūles ir kitas vietas. Kalbama apie įvairių rūšių, dažniausiai perforuotas arba įpjautas žarnas, per kurias, jau sutvirtėjus betono konstrukcijoms, bus tikslingai įleidžiama injektavimo medžiaga, kad užpildytų visas nesandarias vietas. Injektavimo žarnos yra alternatyva darbinių siūlių juostoms, savaime išsiplečiančioms juostoms ar siūlių skardoms ir gali būti naudojamos kelis kartus, priklausomai nuo statybų rūšies ir pasirinktos injektavimo medžiagos.
Injektavimo medžiagos, naudojamos injektavimo žarnoms užpildyti:

  • vieno arba dviejų komponentų poliuretano ar epoksido derva (paprasčiausiai įšvirkščiama su spaudimu)

  • akrilato gelis arba cemento klijai ar suspensija (atliekamas daugkartinis injektavimas, išplaunant iš injektavimo žarnų prieš tai panaudotas medžiagas).

Montavimas vykdomas panaudojus įvairias tvirtinimo prie betono priemones, pavyzdžiui, montažinį tinkliuką, kalamuosius laikiklius, arba taikant kitus skirtingų gamintojų rekomenduojamus būdus. Taisyklingai pritvirtinus injektavimo žarnas, jų galai paliekami laisvi ir iškišami pro klojinius.

Žarnų galai, vėlgi priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų, surenkami į vadinamąsias surinkimo dėžes (arba „Duobox“), kad atlikus betonavimo darbus priėjimas prie injektavimo žarnų galų bei vėlesnis injektavimas būtų kuo paprastesnis. Šiuolaikinės injektavimo žarnų galų surinkimo dėžės sutaupo daug laiko, reikalingo žarnų galams surinkti, ir gerai atrodo, o tai gali būti aktualu esant matomoms betono konstrukcijoms.

Temperatūrinių ir deformacinių siūlių injektavimas

Temperatūrinių ir deformacinių siūlių sandarinimas – tai viena iš sunkesnių injektavimo užduočių, nes siūlių įrengimas nesilaikant reikalavimų gali sukelti ilgalaikių problemų. Šiuo atveju tinkamas siūlių įrengimas reikalauja atitinkamų žinių, medžiagų išmanymo bei darbo patirties. Iš principo šios siūlės gali būti sėkmingai užsandarinamos injektuojant, jei pasiseka suinjektuoti siūlių juostas, kurios dėl montavimo ypatumų susideda nelygiai, o tam tikra kreive (pvz., deformacinės siūlės metro, požeminiuose tuneliuose, kanaluose, požeminiuose garažuose).

Siūlių sandarinimas schema
Siūlių sandarinimas schema
Siūlių sandarinimas
Siūlių sandarinimas
Siūlių sandarinimas požeminė aikštelė
Siūlių sandarinimas požeminė aikštelė
siūlių sandarinimas
siūlių sandarinimas
siūlių sandarinimas paruošimas
siūlių sandarinimas paruošimas

Susisiekite